Web Developer

Full time
Paphos
Posted 4 έτη ago

Ψάχνουμε άτομα με πάθος για να μεγαλώσουμε την ομάδα μας!! Ζητούμε  Web Developer για τις ανάγκες του γραφείου μας στην Πάφο:

Καθήκοντα:

  • Ανάπτυξη και διαχείριση ιστοσελίδες WordPress
  • Ανάπτυξη και διαχείριση ηλεκτρονικών καταστημάτων σε woocommerce
  • Ενέργειες integration με CRM, ERP, Payment, Shipping κ.λπ.
  • Υλοποίηση migration δεδομένων με CMS ή custom websites
  • Δημιουργία responsive, προσβάσιμες και UX-driven ιστοσελίδες
  • Να γίνονται έλεγχοι και να παραδίδονται αποτελέσματα δίχως bugs κ.λπ.
  • Παρακολούθηση και χειρισμός των σύγχρονων digital εφαρμογών marketing και επικοινωνίας όπως web analytics, SEO κλπ.
  • Συνεργασία με τα υπόλοιπα τμήματα της εταιρείας

Απαιτούμενα προσόντα:

  • 1-2 χρόνια εργασιακή εμπειρία ως Web Developer
  • Portfolio που να αποδεικνύει τη δημιουργικότητα εργασιακή εμπειρία ως προγραμματιστής WordPress
  • Καλή γνώση Photoshop ή κάποιας συναφής εφαρμογής
  • Γνώση και εμπειρία χρήσης εργαλείων debugging.
  • Καλή εμπειρία στο χτίσιμο και διαχείριση e-shops.
  • Γνώση των πρωτοποριακών τεχνολογιών, συμπεριλαμβανομένων των CSS3, JavaScript, HTML5 και jQuery.
  • Καλή κατανόηση της αρχιτεκτονικής και της αισθητικής της ιστοσελίδας.
  • Καλές επικοινωνιακές δεξιότητες.
  • Ομαδικός παίχτης
  • Γνώση Joomla θα θεωρηθεί ως επιπλέον προσόν.
  • Καλή Γνώση της αγγλικής Γλώσσας

Η εταιρία μας παρέχει:

  • Ικανοποιητικές αποδοχές βάσει προσόντων και εμπειρίας
  • Συνεχή εκπαίδευση
  • Ομαδικό, ευχάριστο και νεανικό περιβάλλον
  • Προοπτικές εξέλιξης

Παρακαλώ οι ενδιαφερόμενοι να συμπληρώσουν την αίτηση στην ιστοσελίδα https://www.enigmaglobal.com/career/web-developers/ ή να στείλουν το βιογραφικό τους στο info@enigmaadvertising.com

Job Features

Job CategorySoftware Development

A valid email address is required.
A valid phone number is required.