Junior Web Developer

Full time
Paphos
Posted 3 years ago

Εάν έχεις δημιουργικότητα, προσοχή στη λεπτομέρεια και πάθος για την ψηφιακή τεχνολογία, σε θέλουμε στην ομάδα μας.

Ψάχνουμε  Junior Web Developer για να μεγαλώσουμε την ομάδα μας στην Πάφο.

Καθήκοντα:

  • Σχεδιασμός και δημιουργία του front-end για την ιστοσελίδα
  • Διαχείριση του back-end της ιστοσελίδας και της βάσης δεδομένων
  • Διαχείριση των template και plugin για WordPress
  • Πιθανή εκπαίδευση του πελάτη για χειρισμό της ιστοσελίδας.
  • Σχεδιασμός και δημιουργία banners, landing pages κλπ.
  • Παρακολούθηση και χειρισμός των σύγχρονων digital εφαρμογών marketing και επικοινωνίας όπως web analytics, SEO κλπ.
  • Συνεργασία με τα υπόλοιπα τμήματα της εταιρείας

Απαιτούμενα προσόντα:

  • Πτυχίο τριτοβάθμιας εκπαίδευσης σε Computer Science ή συναφή κλάδο.
  • Καλή γνώση Photoshop ή κάποιας συναφής εφαρμογής
  • Γνώση και εμπειρία χρήσης εργαλείων debugging
  • Καλή εμπειρία στο χτίσιμο και διαχείριση e-shops.
  • Καλή κατανόηση της αρχιτεκτονικής και της αισθητικής της ιστοσελίδας.
  • Καλές επικοινωνιακές δεξιότητες.
  • Ομαδικός παίχτης
  • Γνώση Joomla θα θεωρηθεί ως επιπλέον προσόν.
  • Καλή Γνώση της αγγλικής Γλώσσας

Η εταιρία μας παρέχει:

  • Ικανοποιητικές αποδοχές βάσει προσόντων και εμπειρίας
  • Συνεχή εκπαίδευση
  • Ομαδικό, ευχάριστο και νεανικό περιβάλλον
  • Προοπτικές εξέλιξης

Παρακαλώ οι ενδιαφερόμενοι να συμπληρώσουν την αίτηση στην ιστοσελίδα https://www.enigmaglobal.com/career/junior-web-developer/ ή να στείλουν το βιογραφικό τους στο info@enigmaadvertising.com

Job Features

Job CategoryOnline Marketing

A valid email address is required.
A valid phone number is required.